FROM THE AEONS ...

My photo
Albania, Albania
RE PUPLORE, eshte nje faqe e vjeter, qe sot ne fund te 2016 merr nje pamje aktive te re; punon per letersine time, per vendin tone. Re Puplore mbi te Drejten natyrore dhe te Verteten. Nje Re Puplore ne Shqiperi. // Time on Earth, time on earth, time on earth! I'm gonna walk onto that stage like it's my destiny Stand and tell the truth, make no apologies If tomorrow I should die, these are my memories I'm gonna take this simple life and make history (R.W.)

Monday, March 3, 2008

Per Hater Te Enit!!! :P (jashte letersie...)

1.Do you smoke ciggs? - sure! gjithmone, ... kur kam kujt ti zhgrap cigaret ne tavolinen tone... me thene te drejten asnjehere nuk kerkoj jashte tavoline... pervec ca kamariereve te besuar qe me vjedhin ne fature gjithmone... :P
2. Have you kissed somebody in the last 2 weeks? - pse e kufizoni pyetjen ne "somebody" ? :P
3. Who's the last person that came to your house? - ca kusherinj nga vlora qe nuk kam per te marre vesh ndonjehere se c'fare i kam saktesisht...
4. Miss someone? - une jam ngjites, jam atached, jam i fiksuar, mua me mungojne te tera, mua me haeeeett!
5. Is there anyone you would like to fight? - ai mesuesi i wing chun ne palester, bah, sa qejf do kisha ta hidhja njehere ne toke, me nxin gjithmone... do ta vras :P
6. Do you like someone right now? - eshte nje gjyshe te kati i 5-te qe me sheh me sy te embel perhere... ke pare ti qe sikur kam filluar te kem icik... ok ok , stop loer ! :P
7. Song playing? - stucked on QUEEN...
8. What are you doing tomorrow? - ideja e sekondave te javes eshte qe duhet me fituar ndonje lek verdalle... verdalle 25 metrave te klinikes...
9. Do you know what tofu is? - tofun ku ta kesh...
10. Have you ever eaten it? - ik mor maniak...
11. Do you want to go back to middle school? - poooo... me rob shpie pooo... ca kalamaner te shpif kemi qene!
12. Have you ever watched the Britney Spears movie? - kur ka bere film porn kjo mer? me ka shpetuar :(
13. What did you do yesterday? - kam qene i angazhuar me rrufen, ne nje beteje deri ne fazzoletten e fundit... po dhe ca peshq i hengra te them te drejten... peshq deti, te bregu detit...
14. Who did you ride in a car with last? - a friend. te pakten keshtu doli te ishte ai qe, pas asaj qe kisha pire me dukej si pirati i karaibeve :P
15. Are you tired? - no. http://youtube.com/watch?v=wuPRY-femmc
16. Who were you with today/tonight? - my patients... not english ones...
17. Where is your mother right now? - duke ngrene dreke, dmth. te veten e mbaroi ajo, tani eshte duke kepur pjaten se ciles i mungon i zoti qe eshte duke u marre me nje questionaire...
18. What color socks do you have on? - blu dreqin! nuk po gjeja nje pale jeshile...
19. What color is the shirt you are wearing? - jeshile pra.. :)
20. Where is the best place you have ever visited? - mmm...somewhere... between... :))
21. Do you think barbie is a negative role model for young girls? - i don't know, maybe, ajo barbie me duket shume moraliste... :)
22. How long does it take you to get ready to go out? - zakonisht zgjohem nga gjumi ne 8.05 dhe orari eshte ne 08.00, imagjino pak... behem gati ne (- 05) minuta...
23. Does your family own any boats? - sure, ka kohe qe dushit i kemi vene emrin govate, dhe kesaj govate nga ana ime i themi yaht...
24. Have you ever kissed your cat? - jooo, kurre. ate macen e zeze 50 kileshe qe bredhe neper plehrat e lagjes po... me pelqen ajo macja, eshte e dashur, e ngrohte, e mire... e sjellshme... nganjehere me duket si e dehur...
25. Where were you when 9/11 happened? - hmmm... ah, po, tani me kujtohet, sapo degjova lajmin, nje te hipur une mbi parvazin e ballkonit dhe tak! zbertheva tutat, kur... mos! s'kisha veshur uniformen. nje te shkaterruar tere dfollapet duke e kerkuar lecken e dreqit, kur ... mamaja me kujtoi... nuk isha une, Superman.
26. Describe the computer you are currently using? - ik o debil.
27. Have you been outside of the U.S.? - ik o debil debil.
28. The last text you received on your mobile was from? - nje mike e vjeter.
30. Ever had a crush on a teacher? - ahh, ohh, akoma e shoh rrugeve... eshte akoma ne forme dhe pas dy femijeve te fundit... sa shpejt martohen keto pedagoget e bukura... sa ziheshim ne cunat e kursit; mua me ngeli se me do serish ne kursin e saj akoma... jo ore, mua me ngeli se me do ne kursin e saj prape! ... :P
31. Do you wish at 11:11? - ik o debil.
32. contacts or glasses? - dikur glasses, tani teleglasses...
33. Next vacation you're going on? - shpresoj mos te perfundoj ne Kube ... o zot c'tmerr, tere ato vajza aq te dashura, te bejne fresk, mojitos, cuba libre kudo, salsa kudo, goca kudo ... e tmerrshme, el Che kudo, masazhe, puro kudo, pupupu, ishalla nuk perfundoj aty...
34. Do you play any instruments? - guitar, dhe me qejf e kam te them qe di 15 akorde ne piano... 35. Do you have any piercings? - jo. dmth po, nese llogarisim ate qe kishte ne gjuhe pacientja ime e djeshme :P
36. Last person you hugged? - thesi i boksit, quhet?
37. In the last 24 hours what did you do? - aaa, kjo meriton nje ; ik o k...
38.Who/What made you angry today? - fakti qe po harxhoj kohe me kete gje te cuditshme dhe qe do dal nga vetja duke e postuar ne blog...
39. Do you download music? - akoma nuk e kam kuptuar qarte, nese jam une ai, apo eshte muzika qe me down dhe uploadon mua here pas here...
40. Has anyone ever sang or played music for you personally? - jo me larg se mbreme, ne telefon :P
41. Do you love anyone? - po pse e kufizoni more xhanem e? pse? pse kaq shpirtngushte more more... more.
42. Have you ever bungee jumped? - po, mendja ime ashtu funksionon vazhdimisht...
43. Ever have an antfarm? - ca eshte kjo ore... jo or nuk i themi ashtu ne nga anet tona, e quajme ndryshe, sec ka nje emer, jo 'orga nizim' , jo ku di une... :P
44. Do you find yourself loved? - per zoootin keshtu me rren mendja... ;)
45. Where is the weirdest place you have slept? - mbi tavolinen e dhomes se konviktit te nje mikut, se 6 vendet e tjera ishin zene, dhe me koken qe me dhimbte, shtrenguar me nje rrip pantallonash... :P

26 comments:

Rocky Girl said...

ha ha ha je i madh përfundimisht
41 sheee ça koicidence

eni said...

rrofsh o çuno! tu rrit nera:)

nigjo:

me ke kernoq me pergjigjen mbi macet,tofune,teleglasset dhe ajo rreth mallit per dike sidomos qe gjigandeske!

vdes per queen too!

dhe me ato pyetjet e fundit te kojume-ngjitme nga une e Klodi i vure pikat mbi i:)) rrofsh!

LOER KUME said...

hahahah, o eno, lexoji prape se i ndryshova aman, se si kisha pa ato, :P
ej, duhet me hap nje blof per pyetsore karagjoze :P
thanks rocky :)

Majla said...

Hey Loer, nga pyetesori nxorra konkluzionin se te kam pare ne Durres :P.
P.S. Pyetsori vazhdon:)
Really, ke mbaruar gje Gjergjin?
Ne klase ke patur ndonje shoqe me emrin Kela ?????

Kalofsh kendshem ne Durresin tim!

eni said...

haha akoma dhe me te bukra tashti pergjigjet..

Rocky Girl said...

"Really, ke mbaruar gje Gjergjin?"

lol, atë Gjergjin s'besoj se as e ka fillu jo ta mbarojë hihihihi

akvll-naja said...

:)

LOER KUME said...

ohhhh, majla, arome durresi, u takuam para ca kohesh ne nje lokal te afert per ty??? ku na qeraset me vere simpatike??? ti je? :)
nice to see you here majla, po me lejo te kullos dhe une te blogu jot moj...
kela moj majle eshte dy vjete te vockla me e vockel se une :)
dhe gjergjin e fillova dhe mbarova, jo ate tee (who the fuck ka shkruar gjergj kastriot skenderbeun se kam black out tani) po ate te durresit :P

akull, buzeqeshja ishte me buzekuq apo pa... :P

LOER KUME said...

nuk ju duket eshte nga ata pyetesore te tipit " ca ke bo, mire? nga shtepia mire? ke vra njeri,,, ca ke bo mire? ng shtepia mire? " :P

Majla said...

Nice I'm havin a glass of wine for u, my sister Makeliana and dearest Durres :) Cheeers

LOER KUME said...

oh, majla, ti je motra vogel, tani u kujtova.... nice to see you majla... :)))

Majla said...

No no no, me e madhja :) ndoshta sme mban mend se jam ca e padukshme :P
I just remember when u were child, anyway nice to see u, Loer :)

eni said...

sa mire Majla dukesh si moter e vogel:)))

LOER KUME said...

oooooh, eno, majla ka pasur nje te kaluar stambolleske apo jo majla? mund te flisni te dyja per lagjet dhe skutat e stambollit :) majla? mos me ler te genjej aman, apo s'kam pasur dhe nje 'one night stand' me wine'n mbreme, dhe akoma nuk me ka dale... :P
pastaj, ju goca te asaj shtepie keshtu emrash keni, emra tere dhele dhele, majla, kela, dhe te vogles ia harrova, ndaj te ngaterrova :)

eni said...

o Loer te marrte e mira ..rri kshu me vere se boheshke me i lezetshem:))

po une dhe Majla kemi nje te kaluar te gjate Stambolli..Majla prej 9 vitesh dhe une prej 10 vitesh.shpresoj ta hepe dhe ajo skutat e kujtimeve te saj te Stambollit ndonje dite ne blogun e vet:)

LOER KUME said...

hahah, eno, s'me ke pare me raki se si behem :P
aman, majla mund te flase per skutat e stambollit dhe te durresit.. he majla he, per ke do flasesh me pare? he njehere? :)

eni said...

he nxite çik te shkruje nai gjo se perto dreqi:)

massia said...

:))

Majla said...

Eh per çfare te flas me par o Loer?
Me mir per skutat e Stambollit se Durresi esh ca me i huaj per mua, veç vollges sdi gje tjter dhe ajo e shkreta ska skuta :)
Omar Hayyam, Kujdes me veren se ajo eshte possessor, kur te hyn ne trup zor se del :P spyet per "one night stand" ;)

LOER KUME said...

ehh, ti me mban mend, kam qene qe ne gjimnaz i posseduar nga vera une moj majle :) tani eshte rritur pragu ndaj veres dhe ulur ndaj te qenit bacchus :)

Majla said...

hmmm bacchus :)))

D said...

Loer gezohem qe je kaq busy me keto tip testesh " me do, s'me do".
D

Anonymous said...

shume interesante

Isabela said...

Sa i lezetshem ky pyetesori!!! Do kisha qejf te te beja edhe une nje te tille, eee... si thua Loer? :P

Rocky Girl said...

Loer djali, po vegjeton?!
Me want more...

Rocky Girl said...

P.S. edhe pse shumë vonë për të të ndriçuar, atë GJ.K.S. e ka shkrujt MARIN BARLETI (edhe mos kujto se e google-ova ncuq ncuq, veç tashi e kapa pytjen :P)